• slider

ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG

stosowana jest zarówno w schorzeniach centralnego jak i obwodowego układu nerwowego. Jej głównym celem jest przywrócenie utraconych funkcji poszczególnych części ciała wynikających z zaburzenia pracy układu nerwowego. Poprawa funkcji ma natomiast przywrócić możliwość pełnego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. Rehabilitacja neurologiczna oparta jest w głównej mierze na koncepcji PNF oraz Johnson. Dla uzyskania lepszych efektów stosujemy również kinesiology taping, neuromobilizacje, oraz elektrostymulację.
Należy pamiętać, że postępy w rehabilitacji neurologicznej w dużej mierze zależą od ogólnego stanu pacjenta, współistniejących chorób, oraz samej chęci i zaangażowania pacjenta.

Wskazania do rehabilitacji neurologicznej:
- udary mózgu ( krwotoczne i niedokrwienne)
- urazy kręgosłupa
- urazy czaszkowo- mózgowe
- stany po usunięciu guza OUN
- stwardnienie rozsiane
- stwardnienie zanikowe boczne
- choroba Parkinsona
- dystrofia mięśniowa
- polineuropatie,
- mózgowe porażenie dziecięce,
- uszkodzenie nerwów obwodowych,
- oraz wszelkie inne choroby neurologiczne powodujące zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego

Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje całokształt pracy nad narządem ruchu. Celem rehabilitacji ortopedycznej jest przywrócenie prawidłowej funkcji stawów, mięśni oraz więzadeł. Dysfunkcje tych struktur wynikać mogą z przebytego urazu, długotrwałego unieruchomienia, choroby czy też zabiegu operacyjnego. W rehabilitacji ortopedycznej wykorzystujemy PNF, techniki powięziowe, Poizometryczną Relaksację Mięśni, Mobilizacje stawów, Neuromobilizację, Kinesiology taping, ćwiczenia sensomotoryczne, masaż blizny pooperacyjnej.

Wskazania do rehabilitacji ortopedycznej:
-stany zarówno przed jak i po zabiegu endoprotezoplastyki,
- trzaskające biodra
- stany po śródoperacyjnym zespoleniu złamania ,
- stany po długotrwałym unieruchomieniu,
-zespół Sudecka
- rekonstrukcja więzadeł ACL, PCL ,
- rekonstrukcja stożka rotatorów,
- kontuzje sportowe,
- urazy stawów obwodowych,
- przykurcze mięśniowe
- Hypo i hiper mobilność stawów

Według definicji Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu, ból to subiektywnie przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę (tzw. nocyceptywnych) lub zagrażających ich uszkodzeniem. Utrzymujący się przez dłuższy czas ból może powodować spadek samooceny, zaburzać codzienną aktywność, relacje społeczne co w konsekwencji powoduje spadek jakości naszego życia. Lekceważenie niewielkiego bólu może przerodzić się w przewlekłą dolegliwość, która ogranicza nasze funkcjonowanie. Aby skutecznie walczyć z bólem niezbędne jest poznanie źródła bólu, dlatego też nasze działania zawsze poprzedzamy kompletnym wywiadem oraz kompleksowym badaniem przedmiotowym.

W terapii bólu wykorzystujemy techniki powięziowe, kinesiology taping, odpowiednie techniki PNF’u, terapię punktów spustowych, masaż, elektroterapię, światłolecznictwo, laseroterapię, pole magnetyczne oraz ultradźwięki.

Wskazania:
-Łokieć tenisisty
-Łokieć golfisty
-Bóle przeciążeniowe kręgosłupa
-Zmiany zwyrodnieniowe stawów
-ostroga piętowa
-fibromialgia
-zespół bolesnego barku
-Inne schorzenia wywołujące chroniczny ból

Nowość w naszym gabinecie!

Zapraszamy na zabieg Krioterapii miejscowej

Krioterapia miejscowa, czyli leczenie zimnem, polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie. Pod wpływem działania niskich temperatur naczynia krwionośne powierzchowne oraz głębokie zmniejszają swoją średnicę, dzięki czemu uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko ułożonych. Taki stan utrzymuje się w danej okolicy około 4 godz.

DZIAŁANIE:
-poprawa drenażu limfatycznego i żylnego
-spadek napięcia mięśniowego
-wzrost stężenia ACTH, adrenaliny i noradrenaliny
-wzrost stężenia testosteronu u mężczyzn
-spowolnienie przewodnictwa nerwowego

WSKAZANIA:
-stany po urazach i przeciążeniach
-ostre zapalenia tkanek
-obrzęki po urazach
-reumatoidalne zapalenia stawów
-nerwobóle nerwów obwodowych
-przeciążeniowe odczyny zapalne stawów
-łuszczycowe zapalenie stawów
-stany bólowe

PRZECIWWSKAZANIA:
-nadwrażliwość na zimno
-choroby, w których zimno jest czynnikiem wywoławczym np. hemoglobinuria
-zespół Raynauda
-zespół Sudecka
-popromienne zmiany skóry
-zapalenie miedniczek nerkowych
-osłabienia
-odmroziny

 

Gimnastyka korekcyjna ma na celu przywrócenie prawidłowej postawy ciała, a co za tym idzie wyrównanie napięć mięśniowych, przywrócenie odpowiedniej elastyczności mięśniom oraz więzadłom oraz wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała.
Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, niedostosowanie stanowiska nauki czy pracy powoduje, że coraz większa liczba dzieci i młodzieży ma niewłaściwą postawę ciała.
Zarówno wady postawy jak i postawa wadliwa mogą w przyszłości powodować zespoły przeciążeniowe kręgosłupa i stawów obwodowych, a w przypadku skoliozy nawet powodować zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych !!
Wady stóp mogą natomiast powodować powstawanie zaburzeń w obrębie kończyn dolnych, te zaś mogą przekładać się na wadliwe ustawienie miednicy co w konsekwencji może zaburzać prawidłowe ustawienie kręgosłupa.
Dlatego nie należy lekceważyć nawet pozornie niegroźnego odchylenia od normy .
Jeśli masz wątpliwości czy Twoja pociecha prawidłowo obciąża stopy, ma prawidłową ruchomość oraz czy jej kręgosłup rozwija się prawidłowo umów się na wizytę.

W gimnastyce korekcyjnej wykorzystujemy odpowiednie wzorce i techniki PNF’u, ćwiczenia sensomotoryczne, ćwiczenia z przyrządami, po izometryczną relaksację mięśni, oraz naszą wyobraźnię aby Twoje dziecko z chęcią i uśmiechem na twarzy wracało do ćwiczeń 

Wskazania:
-płaskostopie,
-stopa płasko koślawa,
-kolana koślawe/ szpotawe
-plecy okrągłe/ wklęsłe/ okrągło- wklęsłe/ płaskie
-skolioza
-niesymetryczne ustawienie miednicy/ skrót kończyny

Masaż jest zabiegiem polegającym na wykonywaniu odpowiednich ruchów w określonym tempie, kierunku oraz z odpowiednią siłą. Istotne jest aby był zgodny z przebiegiem mięśni, tkanek oraz naczyń krwionośnych.

W naszej ofercie znajdą państwo
- Masaż klasyczny (hiperłącze )
- Masaż gorącymi kamieniami (hiperłącze)
- Masaż przy użyciu Lymphastim EASY na kończyny górne i dolne (hiperłącze)

 

Masaż klasyczny:

Jest najpopularniejszą formą masażu. Łączy tradycyjne techniki masowania, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie. Zabiegi ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta i ma właściwości relaksacyjne- pobudzające. Regularne stosowanie masażu wpływa na poprawę samopoczucia, rozluźnia spięte mięśnie, poprawia wygląd skóry sprawia, że jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona. Do masażu klasycznego używamy olejków o specjalnych aromatach, które pozwalają na całkowitą relaksację.

Masaż gorącymi kamieniami:

Wspaniały zabieg relaksujący i uspokajający, który uwalnia od stresu oraz regeneruje ciało i siły witalne organizmu. Substancje aktywne zawarte w olejkach do masażu pod wpływem gorących kamieni bazaltowych głęboko wnikają w skórę, skutecznie ją odnawiając.
Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też wyjątkowo łatwo oddaje je ciału. Pozwala to odprężyć się, odzyskać wewnętrzną równowagę, rozluźnić mięśnie, i pobudzić krążenie. Redukuje stres, zmęczenie, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu. Działa on również bardzo kojąco na zmysły i poprawia pracę narządów wewnętrznych.
Działanie masażu
głębokie rozluźnienie i odprężenie
stymulacja metabolizmu
usunięcie napięcia i odstresowanie
usprawnienie krążenia krwi
ujędrnienie i uelastycznienie skóry
redukcja cellulitu

Ból kręgosłupa jest i będzie jedną z częstszych dolegliwości narządu ruchu człowieka.
Według niedawno opublikowanego sondażu TNS Pentor, ponad połowa ankietowanych Polaków oświadczyła, że aktualnie cierpi z powodu „bólu pleców”, a co szósty badany stwierdził, że bóle kręgosłupa odczuwa bardzo często.

Jedną z głównych przyczyn bólu kręgosłupa jest brak ruchu. Człowiek stworzony jest, aby chodzić, biegać, pływać itp. Aktywność fizyczna jest czynnikiem gwarantującym prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa. Nie jesteśmy przystosowani to siedzenia w jednej pozycji 8h dziennie. W dobie dzisiejszej cywilizacji, kiedy dominuje praca umysłowa przed komputerem oraz przemieszczanie się samochodem niezbędne jest podejmowanie dodatkowej aktywności fizyczna. Badania potwierdzają , że ludzi uprawiający sport na poziomie rekreacyjnym dużo rzadziej cierpią z powodu bólów pleców.

Poszczególne schorzenia kręgosłupa przypisywane są odpowiednim grupom wiekowym tak na przykład choroba krążków międzykręgowych dotyka najwięcej osób w 5 dekadzie życia, zaś choroba zwyrodnieniowa  stawów międzykręgowych osób między 7 a 8 dekadą życia. Niezależnie  od wieku w leczeniu schorzeń kręgosłupa najważniejsza jest odpowiednia diagnostyka, pozwalająca skutecznie dobrać metody pracy.

W diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa stosujemy  Mechaniczne Diagnozowanie i Terapię wg Mc Kenziego, Kinesiology Taping, stabilizację centralną, kinezyterapię, PNF oraz masaż.

Wskazania do diagnostyki i do leczenia schorzeń kręgosłupa:
-bóle kręgosłupa niewiadomego pochodzenia,
-choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa
-przeciążenia statyczne i dynamiczne kręgosłupa
-Dyskopatia
-ZZSK

Back to Top